Materace kieszeniowe – perfekcyjna elastyczność punktowa. 

Materace kieszeniowe – perfekcyjna elastyczność punktowa. 

Piękne i dopasowane do wnętrza łóżko to tylko połowa sukcesu, trzeba jeszcze do niego dobrać funkcjonalny materac na miarę naszych potrzeb. Nasze potrzeby to podstawowy wyznacznik na drodze poszukiwań materaca. Jeśli będziemy wiedzieć, czego oczekujemy od materaca, to z odpowiednia dawką wiedzy na ich temat, dobierzemy idealny materac. Idealny model materaca to przede wszystkim nasz zdrowy sen oraz najwyższy komfort wypoczynku.

Materace kieszeniowe, to obecnie bardzo popularny model materacy. Kategoria materacy, których wkład to uporządkowany system sprężyn, podobnie jak w przypadku materacy bonelowych. Jednak materace kieszeniowe znacznie różnią się od bonelowych, wyznaczając zupełnie inną jakość snu. Wkład materaca to sprężyny w kształcie walca wykonane z wysokogatunkowego drutu. Każda ze sprężyn została umieszczona w oddzielnym woreczku z tkaniny, dzięki czemu ich praca pozostaje niezależna i niezakłócona. W efekcie zastosowanie to podnosi elastyczność materaca i wpływa na doskonałe dopasowanie materaca do kształtu ciała. Przy wyborze materaca kieszeniowego należy zwrócić uwagę na liczbę sprężyn. To bardzo ważne, ponieważ większa liczba sprężyn zwiększa elastyczność i zdolność dopasowania materaca. Materace kieszeniowe z dużą ilością niewielkich sprężyn występują w oznaczeniu multipocket. Wkład sprężynowy w materacach występuje w obłożeniu z pianki poliuretanowej lub lateksowej. Rodzaj materiału użytego do obłożenia materaca ma wpływ na jego cenę. Pianka poliuretanowa jest tańszym materiałem, jednak mniej trwałym, natomiast pianka lateksowa to droższy materiał o zwiększonej trwałości i elastyczności. 

Wśród zalet materacy kieszeniowych wyróżniamy przede wszystkim bardzo dobrą elastyczność. Elastyczność materaca umożliwia idealne dopasowanie do kształtu ciała oraz właściwe podparcie dla kręgosłupa, pozwalając zachować mu anatomiczny kształt. Odmiennie od zastosowania sprężyn bonelowych, które charakteryzuje elastyczność powierzchniowa, sprężyny kieszeniowe zapewniają elastyczność punktową, materac na nacisk odpowiada punktowo. Dodatkową zaletą wkładu kieszeniowego jest jego cicha praca, to równie istotny czynnik mający wpływ, na jakość naszego snu. 

Materace kieszeniowe to odpowiedni produkt dla osób z problemami ortopedycznymi. Elastyczność punktowa wkładu kieszeniowego zapewnia ergonomiczną pozycję snu, dbając o kręgosłup. Pary szukające odpowiedniego materaca do swojej sypialni z pewnością docenią zalety materaca kieszeniowego. Niezależna praca sprężyn umieszczonych w kieszeniach, pozwala zamortyzować ruchy śpiącego obok partnera. W ten sposób unikniemy efektu falowania, który ma miejsce, gdy przewracamy się z boku na bok. Materace kieszeniowe to dziś chętnie kupowany rodzaj materacy. Poszczególne modele różnią się od siebie obłożeniem, zastosowanymi przekładkami, ilością i wielkością sprężyn czy też ilością stref twardości. Czas poświęcony na dobór właściwego materac nie będzie czasem straconym a inwestycją w nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl